فاصله شیراز تا لامرد با هواپیما

بلیط هواپیما شیراز لامرد قیمت فاصله و ساعت پرواز

 


مبدا : شیراز
مقصد : لامرد
ساعت پرواز شیراز تا لامرد : 49 دقیقه
فاصله هوایی شیراز تا لامرد : 260 کیلومتر
بلیط هواپیما لامرد
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
لامرد در استان فراس، مرکز شهرستان لامرد بوده و در بخش های جنوبی استان فارس قرار دارد. شهری که در سال های اخیر با کشف میدان های گازی، همچون عسلویه در مسیر پیشرفت قرار دارد و اهمیت لالایی پیدا کرده است. همچنین یک پالایشگاه مهم به نام پالایشگاه گاز پارسیان نیز در نزدیکی های لامرد قرار دارد که نشان از اهمیت این شهر در کشور دارد.
درباره فرودگاه لامرد:
فرودگاه مرز هوایی لامرد یکی از فرودگاه های استان فارس می باشد که در فاصله 120 مایلی ( 193 کیلومتری ) فرودگاه شیراز و شمال شهر لامرد قرار گرفته است. در سال 1356 توسط دولت وقت با توجه به شناسایی و پی بردن به نیاز احداث فرودگاه در منطقه جنوب استان فارس پس از شناسایی موقعیت مناسب عملیات راه اندازی این مجموعه در پهن دشت لامرد آغاز شد. در ابتدای احداث ، این فرودگاه بیشتر به عنوان فرودگاه کمک رسان مطرح بود ولی با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و کمک مردم و تلاش های بی ریا و خالصانه خیرین در طول هفت سال ، فرودگاه لامرد تغییرکاربری داد و به یک پایانه مسافربری تبدیل شد ، اولین نشست و برخاست هواپیما در سال1363 به مقصد شیراز انجام شد که این مسأله سرآغازی بود بر فعالیت های گسترده هواپیمایی در لامرد.


فرودگاه
فرودگاه لامرد
استان
فارس
شهرستان
لامرد
کد یاتا
LFM
نوع فرودگاه
بین المللی
موقعیت از شهر
شمال
فاصله از شهر
5 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
هواپیمایی ایران ایر هواپیمایی ماهان
مقاصد پروازی
تهران - شیراز
مسافرین ورودی
10,330 نفر
مسافرین خروجی
10,330 نفر
تلفن
07152720093
فکس
وب سایت
https://lamerd.airport.ir/
ایمیل
lamerd.info@airport.ir
برنامه پروازهای لامرد:
مسیر پروازی
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
بلیط هواپیما تهران لامرد
بلیط هواپیما شیراز لامرد
قیمت بلیط هواپیما لامرد:
مسیر پروازی قیمت بزرگسال قیمت کودک قیمت نوزاد
از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر
بلیط هواپیما لامرد شیراز 891,000 ریال 7,288,000 ریال 487,000 ریال 3,684,000 ریال 153,000 ریال 791,000 ریال
بلیط هواپیما لامرد تهران 3,695,000 ریال 7,991,000 ریال 2,793,000 ریال 6,015,000 ریال 433,000 ریال 863,000 ریال
شهرشناسی:
لامِرد یکی از شهرهای استان فارس است. این شهر مرکز شهرستان لامرد می‌باشد و با مساحت 3932 کیلومتـرمربع درفاصله 446 کیلومتری از مـرکز استان در جنوبـی ترین نقطه استان فارس و همجوار با دو استان هرمزگان و بوشهر واقع شده است. شهرستان لامرد از شمال با شهرستان لارستان از جنوب و شرق با استان هرمزگان، از جنوب غرب با شهرستان مهر و استان بوشهر همسایه می باشد. درشرق این شهرستان محله ی چاه قائدی قرار دارد. این شهر در سال‌های اخیر به دلیل اکتشاف ذخایر گاز شیرین آن، به همراه عسلویه، در حال توسعه بوده است. علاوه بر این پالایشگاه گاز پارسیان مهر که در حوزه شهرستان مهر می‌باشد، در جوار اتوبان لامرد به شهرستان مهر احداث شده‌است. شباهاتی از نظر لهجه با لهجه بوشهری و زبان لری وجود دارد. مردم بخش اشکنان نیز از لهجه خاص خود که مشابه با لهجه مردم لارستان است استفاده می کنند. 100درصد جمعیت این شهرستان را مسلمانان تشکیل می دهند که 95 درصد آن شیعه و 5 درصد اهل تسنن هستند.

از صنایع دستی این شهر، گلت بافی، حصیر بافی، خورجین بافی، طناب بافی، گلیم بافی، خوس بافی، زنبیل بافی و عبا بافی می باشد و غذاهای محلی این شهر عبارتند از گریزه، رنگینک، جلاب و ماجون.

هتل های پیشنهادی:
هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
قصر امیریه 5 کیلومتر 07152723081 لامرد، میدان امام، بلوار شاهد
توصیه های گردشگری:
1) آبگرم لامرد

استخر آبگرمی در فاصله 30 کیلومتری شهر لامرد و در قسمت شمال شرقی، درمیان نی زارها و باتلاقها منطقه ای به نام «اوباد» قرار گرفته است. درکنار این استخر مقبره امامزاده «بی بی بانو» از نوادگان امام موسی کاظم (ع) (مقبول روایات مردمی) قرار گرفته که بر اهمیت و قداست این منطقه افزوده است. مردم شهرهای اطراف و حتی کشورهای ساحلی خلیچ فارس از گذشته تا به حال برای معالجه امراض گوناگون خود را به این مکان می رسانند. تجربه ثابت کرده که آبگرم لامرد برای معالجه بسیاری از بیماریهای جسمی مؤثر و مفید واقع می شود.


2) روستای ترمان

ترمان روستایی در10 کیلومتری شهر لامرد از توابع دهستان ترمان شهرستان لامرد و در جنوب استان فارس در جنوب ایران واقع شده‌است. از مراکز دیدنی این روستا می‌توان به بنای زیبای قلعه باستانی که در مرکز این روستا قرار دارد اشاره کرد که مربوط به حدوداً 400 سال پیش می‌باشد از دیگر مراکز دیدنی این روستا می‌توان تنگ ترمان را نام برد که این تنگه در زمانهای قدیم به دلیل برخورداری از اب و هوای مناسب و آب زیرزمینی فراوان محل سکونت بوده و مردم این تنگ به کاشت درخت نخل و گندم مشغول بوده‌اند که هنوز قناتها وآسیابها این منطقه پا برجاست و همچنین درختانی از قبیل انار، سیب ترش، زردآلو و لیمو ترش در این محل موجود می‌باشد.


3) مسجد علی­خان

از دیگر بناهای دوره قاجاریه اشکنان مسجد علی­خان است. این مسجد دارای تزیینات زیبای گچبری در ایوان و شبستان می­‌باشد. سقف چوبی مسجد با نقاشی تزئین شده و دارای دو شبستان است که شبستان دوم آن در قسمت زیرین حیاط و شبستان دوم آندر قسمت زیرین حیاط و شبستان اصلی واقع شده است. در ضلع غربی و کنار مسجد، حمام علی­خان قرار دارد.


لامرد چگونه شهری است؟


لامرد یکی از شهرهای استان فارس است که در جنوب این استان واقع شده است. این شهر که یکی از هموارترین شهرهای استان است، از چند رشته کوه موازی تشکیل شده و در سال های اخیر به دلیل اکتشاف ذخایر گاز شیرین رو به توسعه گذاشته است. در حقیقت استقرار منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی در این شهر یکی از دلایلی است که بسیاری را به خرید بلیط هواپیما لامرد و سفر به این شهر ترغیب می کند.

بلیط هواپیما لامرد

 


برخی از نقاط دیدنی لامرد


لامرد مکان های دیدنی زیادی دارد که می توانید از آنها بازدید کنید. علاوه بر چشمه آب گرم سراب بهرام که مهم ترین جاذبه این شهر به شمار می رود، مکان های دیگری چون حوض های سنگی، سد و آسیاب های روستای رکن آباد، مجموعه تاریخی علی خان، آتشگاه های دوره ساسانی، قلعه باغ چالد، مسجد جامع فال، قبر سید محی الدین و ... نیز مورد علاقه گردشگران هستند.

بلیط هواپیما لامرد

 

سوغات و ره آورد لامرد


سوغات لامرد تنها در صنایع دستی این شهر خلاصه نمی شود. علاوه بر خورجین بافی، حصیربافی، طناب بافی، زنبیل بافی و گلیم که صنایع دستی لامرد هستند، خوراکی های خوشمزه ای هم در این شهر یافت می شود. از جمله این خوراکی ها می توان به رنگینک، رطب، گریزه، جلاب، ماجون و نان تاوه ای اشاره کرد.

بلیط هواپیما لامرد

 

فرودگاه لامرد


فرودگاه بین المللی لامرد که در سال 1364 افتتاح شده، در فاصله 193 کیلومتری فرودگاه شیراز واقع شده است. این فرودگاه در ابتدا به عنوان یک فرودگاه کمک رسان مطرح بود اما پس از انقلاب، به یک فرودگاه مسافربری تبدیل شد. اولین فعالیت این فرودگاه نیز در سال 1363 و با پرواز به مقصد شیراز کلید خورد. گفتی است که اولین پرواز خارجی این فرودگاه در سال 1375 به مقصد دبی انجام شد و پس از آن نیز، پروازهایی به کویت و قطر از این فرودگاه صورت گرفت.

بلیط هواپیما لامرد

 

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما لامرد

 

 


لامرد آب و هوای گرم و خشک دارد. از همین رو تابستان های آن گرم و زمستان های آن نیز معتدل است. به همین دلیل است که بهترین زمان خرید بلیط هواپیما لامرد و سفر به این شهر، دی ماه تا اواخر فروردین است.

 

بلیط ارزان هواپیما لامرد


همانطور که می دانید قیمت بلیط هواپیما از عوامل مختلی متأثر است که شامل شرکت هوایی ارائه دهنده بلیط هواپیما، کلاس های پروازی و ... می شود. بنابراین برای خرید بلیط ارزان هواپیما لامرد ، در هنگام جستجو بلیط ها را با هم در شرایط یکسان مقایسه کنید و از ابتدا به دنبال بلیط ارزان هواپیما لامرد نباشید.

این نکته را به خاطر داشته باشید که ارزان ترین بلیط هواپیما لامرد لزوما بهترین و مناسب ترین بلیط هواپیما برای سفر شما نیست. در نتیجه فراموش نکنید که امکانات و شرایط پرواز خود را با توجه به مسافت و مدت سفر خود در نظر بگیرید. سپس با توجه به بودجه و سلیفه خود به رزرو و خریداری بلیط ارزان هواپیما لامرد بپردازید.

 


خرید اینترنتی بلیط هواپیما لامرد


در سال های اخیر سامانه های خرید اینترنتی بلیط هواپیما، قطار و سایر خدمات سفر پیشرفت چشمگیری داشته اند. از این رو خرید اینترنتی بلیط هواپیما گزینه مقرون به صرفه و سریعی به نظر می رسد. شکی نیست که در خرید اینترنتی بلیط هواپیما لامرد شما از سادگی، سرعت، صرفه جویی در هزینه و انجام خرید بدون هیچ محدودیت زمانی بهره مند خواهید شد.

لازم به ذکر است که خرید اینترنتی بلیط هواپیما لامرد در قاصدک 24 تنها نیازمند داشتن یک آدرس پست الکترونیکی، کارت بانکی عضو شتاب و رمز دوم آن و نیز مشخصات فردی می باشد. خبر خوب این است که برای خرید آنلاین بلیط هواپیما لامرد ، شما حتی ملزم به ثبت نام در سایت نیستید.

 


بلیط چارتر لامرد


برای دیدن قیمت بلیط هواپیما لامرد و خرید بلیط چارتر لامرد کافیست از فرم بالای همین صفحه استفاده کنید. برای این کار، پس از انتخاب یکی از دو گزینه یک طرفه و یا دو طرفه، مبدأ و مقصد خود را انتخاب کنید. بعد از تکمیل فیلدهای تاریخ سفر و تعداد مسافران، بلیط هواپیما در مسیر درخواستی شما در صفحه مربوطه به نمایش در خواهد آمد. بنابراین پس از جستجو می توانید نتایج به دست آمده را مقایسه کرده و بلیط هواپیما لامرد مورد نظر خود را رزرو و خریداری نمایید.

 

 


اگر تصمیم به تهیه بلیط هواپیما لامرد گرفته اید، برای خرید اینترنتی بلیط هواپیمای خود به سامانه خرید اینترنتی قاصدک 24 مراجعه کنید. در این سامانه با انتخاب مبدأ، مقصد، زمان و تعداد مسافر، لیستی از تمام پروازهای موجود را در تاریخ مورد نظر خود مشاهده خواهید کرد. اکنون با تغییر فیلتر زمان، قیمت و شرکت های هواپیمایی می توانید بهترین انتخاب را در خرید بلیط هواپیما لامرد داشته و یک بلیط ارزان را رزرو و خریداری نمایید.

 

قیمت بلیط هواپیما لامرد

 


یکی از ملاک های بسیار مهم در خرید آنلاین بلیط هواپیما لامرد ، ایرلاین هایی هستند که به فروش بلیط هواپیما در این مسیرها می پردازند. بی تردید نوع خدماتی که این شرکت های هوایی در اختیار مسافران خود قرار می دهند، با هم متفاوت است. برای نمونه می توان این تفاوت ها را در کلاس های پروازی گوناگون اعم از بیزینس کلاس و یا اکونومی کلاس دید که تفاوت فاحشی را در قیمت بلیط هواپیما به وجود آورده اند. از این رو توصیه ما در قاصدک 24 به شما این است که در هنگام رزرو بلیط هواپیما لامرد ، به برند ایرلاین ارائه دهنده بلیط لامرد و نوع کلاس پروازی آن دقت لازم را بفرمایید تا سفری آرام و راحت را تجربه کنید.
به واسطه اهمیت استراتژیک لامرد در کشور عملیات احداث فرودگاه نیز در آن در دستور کار قرار گرفت و در نهایت فرایند احداث آن در سال 1336 آغاز شد. هدف از احداث فرودگاه لامر درد ابتدا کمک رسانی به شهر در مسیر پیشرفت بود منطقه بود، اما در ادامه فرودگاه تغییر کاربری داده و به یک پایانه مسافربری تبدیل شد تا امکان خرید بلیط هواپیما لامرد در اختیار عوم مردم قرار بگیرد.

فرودگاه لامرد در حقیقت یک فرودگاه بین المللی است که بیشتر پروازهای داخلی به مراکز استان های مهم کشور را پوشش می دهد و از جمله مقاصد پروازهای بین المللی فرودگاه لامرد می توانیم به کویت، قطر، سوریه و امارات متحده عربی اشاره کنیم.

لامرد در گذشته یک روستای کوچک از دهستان های بوشهر بوده است و در سال 1368 تبدیل به شهر می شود. به لحاظ تاریخی منطقه لامرد قدمتی 5 هزار ساله دارد و در اکتشاف های انجام شده آثار و ستون هایی تاریخی در این منطقه کشف شده است که نشان دهنده قدمت و تاریخ طولانی منطقه لامرد است.

براساس اطلاعات موجود لامرد در دوره های ساسانی و اشکانی یک پایگاه نظامی بوده است و قلاع بسیاری در آن بنا شده بوده است. هنوز هم باقی مانده هایی از آثار تاریخی آن دوران در منطقه خفرویه علامرودشت و اشکنان باقی مانده است.

شهرهایی که پرواز مستقیم به لامرد دارند
فرودگاه بین المللی لامرد
فرودگاه بین المللی لامرد
فرودگاه بین المللی لامرد در استان فارس، یکی دیگر از فرودگاه های مهم در جنوب کشور است که در هرماه به طور میانگین 120 پرواز به مقاصد مختلف داخلی و خارجی دارد. البته از این تعداد حجم گسترده ای به پرواز های داخلی اختصاص دارد.

فرودگاه بین المللی لامرد در فاصله 193 کیلومتری فرودگاه شیراز قرار دارد و که با توجه به نیاز این منطقه به پوشش هوایی، فرایند احداث آن در سال 1336 آغاز شد. فرودگاه بین المللی لامرد در بخش های جنوبی استان فارس قرار دارد و بعد از تغییر کاربری آن به عنوان یک فرودگاه عمومی، اولین پرواز فرودگاه به مقصد شیراز و در سال 1353 انجام شد.

فرودگاه لامرد تا سال 1395تحت نظر فرودگاه شیراز اداره میشد و با تغییر سیاست های مدیریتی در سال 1396 نظارت آن به سازمان هوایی تهران سپرده شد. با اینکه شهر لامرد نسبتا کوچک بوده و کمتر شناخته شده است، اما به واسطه وجود صنایع و منابع مهمی که در آن وجود دارد، از اهمیت بالایی برخوردار است.

اهمیت شهر و فرودگاه لامرد را می توان از اطلاعات پروازهای سال 2016 نیز برداشت کرد. به طوریکه در سال 2016 میلادی بالغ بر 511 پرواز در این فرودگاه انجام شد که عددی در حدود 237 هزار مسافر و نزدیک به 19 هزار کیلوگرم بار را ارائه می کند.

کد یاتا فرودگاه لامرد LFM بوده و کد ایکائو آن نیز OISR است که برای پروازهای داخلی و خارجی آن مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله پروازهای بین المللی که از فرودگاه لامرد انجام می شود می توانیم به پروازهای حمد، دبی و کویت اشاره کنیم.


فاصله بین شیراز, استان فارس, ایران و لامرد, استان فارس, ایران, محاسبه شده با استفاده جهت مسیر بر روی نقشه. 370 کیلومتر229 مایل
فاصله بین دو نقطه بر روی نقشه، محاسبه با استفاده از مختصات موجود است. 259 کیلومتر155 مایل
در هنگام مسافرت با ماشین با سرعت متوسط 70 متر/ ثانیه، شما قادر خواهید بود برای رسیدن به مقصد خود را در مورد یک زمان مشخص. 4 ساعت0.2 روز
ما فرودگاه ها در آن مکان پیدا کند، اما ما محاسبه زمان است که هواپیمای مسافربری این فاصله (با میانگین 850 کیلومتر / ساعت سرعت سیر هوایی) پرواز.

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.