فاصله رشت تا شیراز با هواپیما

 

بلیط هواپیما شیراز رشت قیمت فاصله و ساعت پروازمبدا : شیراز

 


مقصد : رشت
ساعت پرواز شیراز تا رشت : 1 ساعت 37 دقیقه
فاصله هوایی شیراز تا رشت : 893 کیلومترپرواز به رشت از شیرازپروازهای شیراز - رشت با Destinia با بهترین قیمت های بازار از(شیراز) شیراز به (Rasht) رشت پرواز کنید. برای بررسی دسترس بودن و رزرو پرواز رشت - شیراز خود، به کادر بالا نگاه کرده و تاریخ عزیمت و بازگشت خود را انتخاب کنید. همچنین می توانید با انتخاب گزینه های مربوط به مسافران بزرگسال، کودک و نوزاد، به طور همزمان چند بلیط هواپیمایی رشت - (فرودگاه شیراز) شیراز (فرودگاه Rasht) خریداری کنید. چنانچه تنها علاقه مند به پروازهای مستقیم رشت - شیراز، مقصدهای متعدد یا توقف های میان راهی هستید، می توانید نوع پرواز خود را فیلتر کنید.اطلاعاتشیرازو رشت در فاصله 898 کیلومتری از یکدیگر قرار دارند که مدت تخمینی پرواز میان ‌آن‌ها 01:17 ساعت است (این میزان ممکن است بسته به آب و هوا یا مسیرهای هوایی متغیر باشد) خانه/بلیط از رشت به/ارزانترین قیمت بلیط هواپیما رشت شیراز رشت چارتریبلیط از رشت بهارزانترین قیمت بلیط هواپیما رشت شیراز رشت چارتریبرای سفر هوایی و آگاهی از ارزانترین قیمت بلیط هواپیما رشت شیراز رشت چارتری و سیسمتی همچنین خرید بلیط از رشت به , شیراز , اصفهان , قشم , تبریز , بندرعباس , ارومیه , آبادان , کرمان , جزیره کیش , سنندج , ساری …
و خرید بلیط رشت اردبیل – خرید بلیط رشت اهواز – خرید بلیط رشت بندرعباس – خرید بلیط رشت اصفهان – خرید بلیط رشت کیش – خرید بلیط رشت مشهد – خرید بلیط رشت ارومیه – خرید بلیط رشت عسلویه – خرید بلیط رشت شیراز – خرید بلیط رشت تبریز – خرید بلیط رشت تهران
و آگاهی از پروازهای رشت به شیراز – برنامه پروازی – روزهای پرواز شیراز به رشت – نوع هواپیما – امکانات هواپیما – مدت زمان پرواز رشت به شیراز – ساعات پرواز (ساعت حرکت) – قیمت بلیط شیراز به رشت – مقدار بار مجاز – شرایط تغییر تاریخ و کنسل کردن پرواز و … می توانید
توسط سایت قاره پیما ( GharePeyma.com ) بلیت پرواز مورد نظر خود را انتخاب و با ارزانترین قیمت و سریعترین زمان ممکن 24 ساعت شبانه روز حتی روزهای تعطیل رزرو و خریداری فرمائید.
ارزانترین قیمت بلیط هواپیما رشت شیراز رشت چارتری و سیسمتی

بلیط لحظه آخری رشت به شیراز و شیراز به رشتشما می توانید برای آگاهی از ارزانترین قیمت بلیط هواپیما رشت شیراز رشت چارتری و سیسمتی به صورت تلفنی و یا آنلاین (اینترنتی) از تمام پرواز های چارتری و سیستمی و نرخ بلیط آنها آگاه شده سپس اقدام به رزرو و خرید بلیط نمائید.

بلیط هواپیما شیراز رشت قیمت فاصله و ساعت پرواز
مبدا : شیراز

مقصد : رشت

ساعت پرواز شیراز تا رشت : 1 ساعت 37 دقیقه

فاصله هوایی شیراز تا رشت : 893 کیلومتر
پرواز به رشت از شیراز
پروازهای شیراز - رشت با Destinia با بهترین قیمت های بازار از(شیراز) شیراز به (Rasht) رشت پرواز کنید. برای بررسی دسترس بودن و رزرو پرواز رشت - شیراز خود، به کادر بالا نگاه کرده و تاریخ عزیمت و بازگشت خود را انتخاب کنید. همچنین می توانید با انتخاب گزینه های مربوط به مسافران بزرگسال، کودک و نوزاد، به طور همزمان چند بلیط هواپیمایی رشت - (فرودگاه شیراز) شیراز (فرودگاه Rasht) خریداری کنید. چنانچه تنها علاقه مند به پروازهای مستقیم رشت - شیراز، مقصدهای متعدد یا توقف های میان راهی هستید، می توانید نوع پرواز خود را فیلتر کنید.
اطلاعات
شیرازو رشت در فاصله 898 کیلومتری از یکدیگر قرار دارند که مدت تخمینی پرواز میان ‌آن‌ها 01:17 ساعت است (این میزان ممکن است بسته به آب و هوا یا مسیرهای هوایی متغیر باشد) خانه/بلیط از رشت به/ارزانترین قیمت بلیط هواپیما رشت شیراز رشت چارتری
بلیط از رشت به
ارزانترین قیمت بلیط هواپیما رشت شیراز رشت چارتری
برای سفر هوایی و آگاهی از ارزانترین قیمت بلیط هواپیما رشت شیراز رشت چارتری و سیسمتی همچنین خرید بلیط از رشت به , شیراز , اصفهان , قشم , تبریز , بندرعباس , ارومیه , آبادان , کرمان , جزیره کیش , سنندج , ساری …

و خرید بلیط رشت اردبیل – خرید بلیط رشت اهواز – خرید بلیط رشت بندرعباس – خرید بلیط رشت اصفهان – خرید بلیط رشت کیش – خرید بلیط رشت مشهد – خرید بلیط رشت ارومیه – خرید بلیط رشت عسلویه – خرید بلیط رشت شیراز – خرید بلیط رشت تبریز – خرید بلیط رشت تهران

و آگاهی از پروازهای رشت به شیراز – برنامه پروازی – روزهای پرواز شیراز به رشت – نوع هواپیما – امکانات هواپیما – مدت زمان پرواز رشت به شیراز – ساعات پرواز (ساعت حرکت) – قیمت بلیط شیراز به رشت – مقدار بار مجاز – شرایط تغییر تاریخ و کنسل کردن پرواز و … می توانید

توسط سایت قاره پیما ( GharePeyma.com ) بلیت پرواز مورد نظر خود را انتخاب و با ارزانترین قیمت و سریعترین زمان ممکن 24 ساعت شبانه روز حتی روزهای تعطیل رزرو و خریداری فرمائید.

ارزانترین قیمت بلیط هواپیما رشت شیراز رشت چارتری و سیسمتی


بلیط لحظه آخری رشت به شیراز و شیراز به رشت
شما می توانید برای آگاهی از ارزانترین قیمت بلیط هواپیما رشت شیراز رشت چارتری و سیسمتی به صورت تلفنی و یا آنلاین (اینترنتی) از تمام پرواز های چارتری و سیستمی و نرخ بلیط آنها آگاه شده سپس اقدام به رزرو و خرید بلیط نمائید.

 

راهنمای بهترین مسیرهای پروازی ( پرواز رشت شیراز ) برای رزرو و خرید ارزانترین قیمت بلیط هواپیما رشت شیراز رشت چارتری و سیسمتی و خرید اینترنتی به ترتیب از ارزانترین ( بلیط ارزان شیراز رشت چارتر ) قیمت بیلیط هواپیما رشت به شیراز به بیشترین (گرانترین) قیمت بیلیت رفت و برگشت رشت به شیراز به شرح زیر است:

پرواز رشت شیراز آسمان Aseman Airlines : ( قیمت بلیط چارتر شیراز رشت شیراز و روزهای و ساعات پرواز آسمان رشت شیراز رشت )
آگاهی از لیست پروازهای داخلی رشت شیراز و اطلاعات پرواز رشت شیراز ( قیمت بلیط هواپیما رشت شیراز ) بوسیه هواپیمایی آسمان ( پرواز شیراز رشت آسمان Aseman Airlines ) :

فرودگاه رشت ( RAS ) مدت زمان پرواز از رشت به شیراز 1 ساعت و 00 دقیقه
فرودگاه شیراز ( SYZ )
برنامه پرواز آسمان رشت شیراز رشت ( قیمت بلیط هواپیما رشت شیراز ) :

پروازهای هفتگی از رشت به شیراز و شیراز به رشت بوسیله آسمان انجام می شود

ارزانترین قیمت بلیط هواپیما رشت شیراز رشت چارتری و سیستمی
شهر شیراز | Shiraz
یک شعر معروف است که می گوید که شیراز و می‌ گن نازِ واسی آُفتو جِنگِش! شیراز، شهری زیبا و تاریخی و حتی افسانه ای در ایران و یکی از معروف ترین مناطق کشور است که از دیرباز تا کنون مهد فرهنگ و زیبایی بوده است. این شهر زیبا که در استان فارس و در جنوب کشور قرار گرفته است گویی تکه ای از بهشت خداست که بر روی زمین به انسان ها ودیعه داده شده است. امروز ما در الی گشت می خواهیم تا این شهر زیبا و معروف را به همراه راه های رزرو هتل در شیراز از طریق الی گشت را به صورت کامل معرفی نماییم

جاذبه های شهر شیراز
مروری بر تاریخ شهر شیراز
مطالب مرتبط:
سایت موزه زمین گردشگری در شیراز راه اندازی شد

مدرسه خان شیراز، محل تدریس ملاصدرا دانشمند بزرگ ایرانی

سفر به پناهگاه حیات وحش و پارک ملی بختگان شیراز
بر اساس افسانه ‌ها، شیراز فرزند تهمورس از پادشاهان سلسله ی پیشدادیان شهر شیراز را تأسیس کرد و نام خود را به آن داد. از آن طرف بر اساس بررسی کتب تاریخی، شهر شیراز در قرن 1 هجری پایه گذاری شد. اگر برایتان سوال است که چرا بر روی این شهر اسم شیراز را نهادند، باید به خدمت شما عارض شویم که کسانی که بنیان گذار این شهر بودند، نامش را از قلعه ای در اطراف این شهر که قبل از اسلام ساخته شده بود و به همین نام بود، عاریت گرفتند.

شیراز
البته این ها به این معنی نیستند که شیراز قبل از ورود اسلام اصلا وجود نداشته بلکه بر عکس، این شهر از تاریخ پیچیده ای برخوردار است. در لوح های یافت شده در تخت جمشید از شیراز با نام های ish-si-ra-Ti (ایش-سی-را-تی) و یا نام هایی از این قبیل یاد شده است. درباره ی ریشه ی نام شیراز باید این را بدانید که بر اساس بررسی های تاریخ شناسان، شر به معنای خوب و راز که هم ریشه ی رز است می دانند اما، درباره ی راز خیلی ها هنوز اتفاق نظر ندارند. بنا به نوشته ی کتاب صورالاقالیم، از جهت وجود دام‌ های بسیار در دشت شیراز آنجا را شیرساز نامیده‌ اند.

باغ
شیراز همیشه در طول تاریخ خود مرکز استان فارس نبوده ‌است. جان لیمبرت، که یک ایران شناس و مدرس سابق دانشگاه شیراز بوده درباره ی شهر شیراز می گوید که: کتیبه ‌ای ایلامی در تخت جمشید موجود است که حاوی نام قلعه ‌ای بنام تیرازیس یا شیرازیس(بالاتر اشاره کردیم) است. بر اساس یافته های او و همچنین با توجه با اشارات موجود در منابع اسلامی و سایر اسناد و شواهد باستان ‌شناسی با توجه به مهرهایی مربوط به اواخر ساسانی و اوایل اسلام است، نام شیراز در این لوح ها یافت شده است.

در کتب تاریخی پس از اسلام آمده است که شهر شیراز در زمان قدیم ی دایره ی نامنظم بوده است که در اطراف آن حصار و برج های مختلفی وجود داشته و بخش های داخلی آن به 11 بخش مختلف تقسیم می شده است. شهر شیراز هیچ زمانی از بزرگان و اولیا خالی نبوده و به همین دلیل به آن برج اولیا نیز می گفتند. در قرن 4 و 5 هجری قمری سلسله ی آل بویه در فارس، شهر شیراز را به عنوان پایتخت انتخاب کردند و در این شهر مساجد، قصرها، کتابخانه و حصاری در آن بنا نمودند.

مروری بر تاریخ شهر شیراز
در هنگام حمله ی چنگیز خان مغول، شیراز از تخریب و قتل عام در امان ماند زیرا حکمرانان محلی به پرداخت مالیات به مغولان راضی شدند. در قرن 13 میلادی نیز شهر شیراز به دلیل رونق علم، فرهنگ و هنر به دارالعلم مشهور شد. همانطور هم که مستحضر هستید، تعداد زیادی از شاعران، صوفیان و فیلسوفان مشهور ایرانی در شیراز متولد شده ‌اند که سهم مهمی در به شهرت رسانیدن شهر شیراز داشته ‌اند که از بین آن ‌ها می ‌توان به سعدی، حافظ و ملاصدرا اشاره کرد.

موقعیت جغرافیایی شهر شیراز
موقعیت جغرافیایی شهر شیراز
شهر شیراز مرکز استان فارس است و در جنوب غربی ایران قرار گرفته است. شیراز از شمال به مرودشت و اردکان، از غرب به ممسنی و کازرون، از جنوب به فراشبند، فیروزآباد، جهرم و فسا و از شرق به استهبان، نیریز و ارسنجان محدود می رسد. مساحت شیراز 891/178 کیلومتر مربع است و طول آن 40 کیلومتر و عرض آن 15 تا 30 کیلومتر است و در منطقه ‌ای به وسعت 1268 کیلومترمربع گسترده شده است.


بر طبق نتایج آخرین سرشماری که از جمعیت شیراز در سال 1388 به عمل آمده، جمعیت شیراز نزدیک به 1٫5 میلیون نفر بوده و به عنوان ششمین شهر پرجمعیت ایران بعد از تهران، مشهد، اصفهان، تبریز و کرج به حساب می ‌آید. بر طبق آخرین تقسیمات اداری شیراز به 9 منطقه ی مستقل شهری تقسیم می شود که زرقان در شمال، ارژن در غرب، کوار در جنوب و سروستان و کربال از شرق بخش‌ های زیر مجموعه ی آن را تشکیل می‌ دهند.

شاهچراغ
آب و هوای شهر شیراز
میانگین دمای سالیانه ی شیراز به صورت متوسط 18 درجه، بارش سالیانه 337 میلی‌ متر و تعداد روزهای یخبندان 29 روز است. شیراز در منطقه ی معتدل شمالی قرار دارد و آب ‌و هوای آن سرد است ولی به سبب ارتفاع زیاد از سطح دریا از نقاط هم‌ عرض خود، مانند کازرون و گناوه بسیار خنک ‌تر است. بارندگی آن در فصل های پاییز و زمستان و اوایل بهار است. از قدیم جغرافی ‌دانان، فارس را به دو بخش گرمسیر و سردسیر تقسیم کرده ‌اند. به یاد داشته باشید که برای سفر به شیراز، بهترین زمان سفر به این شهر، ماه اردیبهشت است. در این ماه نه از شلوغی های نوروز خبری هست و نه از گرمای تیر و مرداد.

دوست دارید در سفر به شیراز همچون یک شیرازی اصیل این شهر را بگردید؟ پیشنهاد می کنم که راهنمای سفر به شیراز را مطالعه نمایید.

مسجد
جاذبه های شهر شیراز
حمام وکیل | Vakil Bath
حمام وکیل در دوره زندیه در مرکز شیراز، در نزدیکی بازار وکیل ساخته شد. در ساخت این حمام از پیشرفته ترین معماری زمان خود استفاده شد. گرم خانه با سنگفرش پوشیده شده و در زیر سنگفرش ها دالان هایی باریک وجود دارد تا هوای گرم و بخار در آن جریان یابد و باعث گرم شدن کف حمام شود. برای اینکه از ورود هوای سرد به داخل حمام جلوگیری شود درب ورودی آن را کوچک ساخته اند و ورودی به رختکن، زاویه دار ساخته شده است.

● حمام وکیل | Vakil Bath
سعدیه | Tomb of Saadi
سعدیه جایی است که سعدی در اواخر عمر خود در آنجا زندگی کرد و پس از مرگ هم در همان جا به خاک سپرده شد. آرامگاه این شاعر بزرگ یک گنبد فیروزه ای دارد که بر روی 8 ستون مختلف قرار گرفته، دیوارهای آن مرمرین است و قبر سعدی در وسط آن قرار دارد.

جاذبه
حافظیه | Tomb of Hafez
آرامگاه حافظ، شاعر قرن هشتم، در شیراز قرار دارد و این مکان یکی از جاذبه های تاریخی این شهر است. این آرامگاه 65 سال بعد از درگذشت حافظ به دست وزیر حاکم وقت در شیراز ساخته شد و در طول سال ها بارها مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت. حافظیه دو صحن شمالی و جنوبی دارد و تالاری به طول 56 متر و عرض 8 متر این دو صحن را از هم جدا کرده است. این تالار باشکوه 20 ستون سنگی به ارتفاع 5 متر دارد.

● حافظیه | Tomb of Hafez
دروازه قرآن | Qur’an Gate
با ورود به شهر شیراز اولین بنایی که می بینید دروازه قرآن است. در دوره زندیه این درواز را بازسازی کردند و دو قرآن نفیس در بالای آن قرار دادند. بعدها دروازه به دستور رضاخان ویران شد و سال ها بعد بازرگانی شیرازی دوباره دروازه ای دیگر ساخت.

دروازه
ارگ کریم خان | Arg of Karim Khan
ارگ کریم خان در مرکز شهر شیراز و در مجاورت میدان شهرداری قرار دارد. همان طور که از نام مکان پیدا است، ارگ در دوره‌ی زندیه، بین سال‌های 1766 تا 1767 میلادی و به عنوان مکانی برای زندگی کریم خان زند ساخته شد. در زمان سلسله‌ی پهلوی این مکان به زندان تبدیل شد و به همین خاطر آسیب‌هایی به آن وارد شد.

● ارگ کریم خان | Arg of Karim Khan
مسجد نصیرالملک | Nasir-ol-molk Mosque
نصیرالملک از مساجد قدیمی شیراز است که در نزدیکی شاه چراغ قرار دارد. این مسجد از نظر کاشی کاری و مقرنس باارزش ترین مسجد ایران است. به کار بردن شیشه های رنگی در این مسجد باعث شده که به آن لقب مسجد صورتی ایران را بدهند، وقتی نور خورشید به شیشه های رنگی این مسجد می تابد شبستان آن رنگارنگ و رویایی می شود. این مسجد در سال 1293 توسط سلسله قاجار ساخته شد و از یک منزل، تالار آیینه، مسجد، آب انبار و حمام تشکیل شده است.

مسجد
خانه قوام | Qawam Al-Saltan’s house
خانه قوام یا نارنجستان قوام شیراز یکی از زیباترین خانه باغ های ایرانی است که همانطور از نامش پیداست، دارای حیاطی با درخت های نارنج است. این خانه از املاک خاندام قوام و حاج ابراهیم خان کلانتر در دوران قاجار بودند که به دلیل ثروتمند بودن نفوذ زیادی داشتند. از این خاندان عمارت ها و باغ های فراوانی به جای مانده است اما این خانه به دلیل باغ زیبا و پرسپکتیوی که دارد شما را مجذوب خود می کند. ایوان این خانه بسیار زیبا آینه کاری، معرق کاری، گچ بری و کاشی کاری شده است. هم اکنون در طبقه پایین آن یعنی در سرداب موزه ای از اشیای پروفسور پوپ ایران شناس معروف وجود دارد.

شهر شیراز
باغ عفیف آباد | Afif-Abad Garden
این باغ زیبای ایرانی در دوران صفویه به عنوان تفرج گاهی برای پادشاهان صفوی ساخته شد. پس از آن در دوران قاجار توسط میرزا علی خان قوام‌الملک خریداری و دوباره بازسازی شد. امروزه این باغ ایرانی به باغ موزه تبدیل شده است و موزه عبرت، موزه ارتش و موزه سلاح های ارتشی در آن بر پا شده است. عمارت میانی باغ توسط میرزا علی خان قوام الملک ساخته شده است.

عفیف
بازار وکیل | Vakil Bazaar
بازار وکیل در مجاورت میدان شهرداری و در نزدیکی ارگ کریم خان قرار دارد. این بازار سنتی زیبا در دوره زندیه با گچ و آجر ساخته شد و هنوز هم قطب اقتصادی شیراز است.

بازار وکیل
در شیراز حتما این کارها را انجام دهید!
با مسجد نصیرالملک عکس بگیرید

از زیر دروازه ی قرآن بگذرید

حافظیه را یک بار در شب، و یک بار هم در روز ببینید
به تالار آپادانا بروید

به شاه چراغ بروید

عرقیات گیاهی بخورید و بخرید

فالوده شیرازی را فراموش نکنید
بازار وکیل شیراز گزینه ی خوبی برای خرید کردن است

به هم فروشی ها (همبرگر فروشی ها) سر بزنید!

گردش در باغ های مختلف شیراز را فراموش نکنید

 

شهر شیراز | Shiraz
غذاهای معروف شیراز
آب پیازک یا اشکنه شیرازی
اشکنه غذایی است که در سراسر ایران طبخ می ‌شود اما در هر جا به شیوه ای ‌ی مختلف و مخصوص. اشکنه ی شیرازی از غذاهای محلی شیراز است و قدیمی‌ های این شهر هنوز هم این غذا را درست می ‌کنند. در تهیه‌ ی این غذا از پیاز، تخم‌ مرغ، شنبلیله، نعناع خشک، نمک و زردچوبه استفاده می شود.

غذا
دو پیازه آلوی شیرازی
برای تهیه ی این غذا از سیب زمینی، پیاز، گوجه، رب و ادویه استفاده می شود. ابتدا سیب زمینی را آب پز و خرد می کنند سپس آن را با پیاز داغ، گوجه و رب ترکیب می کنند. پخت این آسان و از غذاهای پرطرفدار شیراز است.

شکرپلو
شیرازی پلو
برای تهیه ی این غذای خوشمزه از برنج، بادمجان، مرغ، ماست، زعفران دم‌ کرده، ، زرشک و ادویه استفاده می شود. این غذا طرفدران بسیاری دارد و معمولا همه از عطر و طعم آن راضی می شوند.

شیرازی
کوفته هلوی شیرازی
کوفته هلو از دیگر غذاهای محلی شیراز است که در جای دیگری پیدا نمی ‌کنید. گوشت چرخ ‌کرده، آرد نخودچی، تخم‌ مرغ، پیاز، هویج یا نرگسی مواد اولیه این غذا را تشکیل می ‌دهند.

● دو پیازه آلوی شیرازی
شکرپلو
در این غذا از برنج، شکر، زعفران و مغز پسته و بادام و خلال پوست نارنگی استفاده می ‌شود.

شکرپلو
یخنی نخود
این غذا از گوشت، نخود، سیب‌زمینی، پیاز، نمک و زرد چوبه تهیه می‌ شود. در بیشتر نقاط ایران آبگوشت را به این روش تهیه می ‌کنند.

● یخنی نخود
هویج پلو
در پلوی شیرازی از برنج، شکر، گوشت چرخ‌ کرده، زعفران، پیاز، دارچین و نمک تهیه می شود و طعم بسیار مطبوعی دارد.

هویج پلو
دانستنی هایی درباره ی شهر شیراز
بر اساس تحقیقات تدسکو شیراز به معنای مرکز انگور خوب است.
شهر دوشنبه‌ی تاجیکستان، نیکوزیای قبرس، چونگ کینگ چین و وایمار آلمان خواهرخوانده‌های شیراز هستند.
در گذشته به شیراز القاب و عناوین مختلفی از جمله مملکت سلیمان، ملک سلیمان، دارالملک، دارالعلم و دارالفضل اشاره کرد.
بازار
شیراز اولین شهر ایران است که شرکت واحد اتوبوس‌رانی درون‌شهری در آن فعال شد.
بعد از تهران، شیراز دومین شهری در ایران بود که در آن فرودگاه بین‌المللی به کار افتاد.
روز میانی بهار یعنی 15 اردیبهشت ماه، بنا بر تصویب شورای شهر شیراز و تایید مجلس شورای اسلامی در تقویم روز شیراز نامیده شده است.
هتل
شیراز یکی از پایتخت‌های فرهنگی ایران است که در دوره‌های قبل به این لقب مزین شد.
شهرداری شیراز در سال 1296 تاسیس شد و از این نظر بعد از تهران و تبریز سومین شهری ایران است که دارای برنامه ی شهری مدونی شد.
لینک اشتراک گذاری:
https://www.eligasht.com/Blog/?p=134423
درختان بلوط ایران؛ نیازمند دستانی برای نجات
درختان بلوط ایران؛ نیازمند دستانی برای نجات
معرفی موزه گرمابه پهنه سمنان + تصویر
معرفی موزه گرمابه پهنه سمنان + تصویر
بهترین و معروفترین جاذبه های خوزستان
بهترین و معروفترین جاذبه های خوزستان
همه چیز درباره ی دربند تهران
همه چیز درباره ی دربند تهران
رزرو هتل
جستجو در سایت
جستجو
جستجو ...
تازه های امروز
یک تیر و دو نشان با اقامت در هتل داریوش کیش
هتل اسپیناس پالاس تهرانقدم به قدم با لوکس ترین هتل های ایران
روستای جهنم دره!سفر به جهنم دره قطعه ای از بهشت
هتل پارلاعشاق طبیعت گرد بخوانند، لمس حس آرامش و شکوه در هتل پارلا
پوشش درمان رایگان کرونا در هواپیمایی اماراتپوشش درمان رایگان کرونا در هواپیمایی امارات
هنر و صنایع دستی مشهدسفر به هزارتوی هنر و صنایع دستی مشهد
قوانین حمل هوایی حیوانات خانگیقوانین حمل حیوانات خانگی برای سفرهای هوایی
مقاصد پرطرفدار در خاورمیانهسفر به شهرهای ماورائی خاورمیانه
سفر ایمن با قطارسفری ایمن با قطار در دوران کرونا
مسیرهای پروازی جدید قطراعلامیه مسیرهای پروازی ایرلاین قطر و ایران ایر
نچه باید بدانید
بر اساس سرشماری رسمی در سال 1390، جمعیت ساکن آن 639٬951 نفر بوده‌است. این شهر در سال 2015 به شبکه شهرهای خلاق جهان به عنوان شهر خلاق خوراک‌شناسی زیر نظر یونسکو پیوست. رشت تنها شهر ایران به همراه 18 شهر دیگر جهان است که در زمینه خوراک‌شناسی در یونسکو ثبت شد. مردم رشت علاوه بر زبان گیلکی به زبان فارسی نیز تکلم می‌کنند. رشت برای زیبایی و طبیعت و فضای سبز بسیارش شناخته می‌شود. رشت سومین شهر گردشگر پذیر ایران است.

ورود
با هواپیما
فرودگاه بین‌المللی سردارجنگل رشت (کد یاتا: RAS)، نشانی: رشت، بلوار ولیعصر، فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل، کد پستی 41639-35365، ☎ +98 13 33727176-4، پست الکترونیکی: rst@airport.ir. تنها فرودگاه استان گیلان است که در سال 1347 تاسیس شد. ویرایش
برنامه پروازی
شرکت‌های هواپیمایی مقصدهای پروازی
هواپیمایی آسمان فرودگاه مهرآباد تهران، فرودگاه بندرعباس، فرودگاه شیراز
ایران ایر فرودگاه مهرآباد تهران، فرودگاه مشهد
هواپیمایی کاسپین فرودگاه کیش، فرودگاه عسلویه
هواپیمایی قشم فرودگاه مهرآباد تهران (آغاز از 9ام فرودین 95)، فرودگاه قشم (آغاز از 9ام فرودین 95)
هواپیمایی تابان فرودگاه مشهد، فرودگاه اصفهان
هواپیمایی نفت فرودگاه اهواز
هواپیمایی زاگرس فرودگاه مشهد
هواپیمایی کیش فرودگاه کیش
با قطار
رشت با خط راه‌آهن به قزوین و از آنجا به شبکه ریلی کشور متصل است. این مسیر در اسفند 1397 بعد از سال‌ها افتتاح شد و در حال حاضر سفر به شهرهای تهران و مشهد از ایستگاه قطار رشت امکان‌پذیر است.

قطار تهران به رشت هر روز در ساعت 07:45 ایستگاه راه‌آهن تهران را ترک کرده و در ساعت 13:10 به ایستگاه قطار رشت می‌رسد. قطار در بین راه در ایستگاه‌های کرج و قزوین نیز توقف می‌کند. قیمت بلیط این مسیر بدون تخفیف از 43 هزار تومان شروع می‌شود.

قطار مشهد به رشت هر دو روز یک‌بار در این مسیر تردد می‌کند. این قطار مشهد را در ساعت 20:45 ترک کرده و روز بعد در ساعت 13:25 دقیقه به رشت می‌رسد و در بین راه فقط در ایستگاه تهران توقف می‌کند. قیمت بلیط این مسیر بدون تخفیف 168 هزار تومان است.


ایستگاه قطار رشت. در 12 کیلومتری جنوب رشت و در نزدیکی روستای فلکده قرار دارد و از طریق جاده جیرده به بلوار شیون فومنی در رشت متصل است. از ایستگاه‌ قطار می‌توانید با تاکسی یا مینی‌بوس‌های ون به مرکز شهر رشت بروید. ویرایش

با ماشین
مسیرهای اصلی:

AB-Kreuz-grün.svgIran First Level Road 49.png جادهٔ شمارهٔ 49 که در استان گیلان به جادهٔ قدیم قزوین-رشت مشهور است. این جاده از ساوه در استان مرکزی آغاز و به آستارا در مرز جمهوری آذربایجان ختم می‌شود. ساوه، بوئین‌زهرا، قزوین، رودبار، رشت، بندر انزلی، تالش و آستارا در مسیر این جاده هستند. بخش‌های مختلفی از این جاده بصورت بزرگراه هستند. از جمله مسیر 25 کیلومتری امامزاده‌هاشم تا رشت که بزرگراه خلیج فارس نامیده می‌شود.

Freeway in Iran.pngIran Freeway 1.png آزادراه شمارهٔ 1 که از تهران آغاز و به بزرگراه خلیج فارس در مسیر امامزاده هاشم به رشت ختم می‌شود. این آزادراه از قزوین به موازات جادهٔ شمارهٔ 49 کشیده شده است و در امامزاده‌هاشم در جنوب رشت به این جاده ختم می‌شود. در طی این مسیر، نقاط خروجی زیادی به جادهٔ شمارهٔ 49 موجودند. عوارض این آزادراه در محدودهٔ قزوین رشت برای خودروهای سواری 20000 ریال است.

AB-Kreuz-grün.svgIran First Level Road 22.png جادهٔ شمارهٔ 22 در مسیر خلخال به سرخس. این جاده بعد از خلخال وارد استان گیلان شده و بعد از عبور از شهرهای صومعه‌سرا، رشت، آستانه اشرفیه، لاهیجان، لنگرود، رودسر و چابکسر و گذر از استان‌های مازندران، گلستان و خراسان شمالی وارد استان خراسان رضوی شده و در نهایت به سرخس در مرز خراسان رضوی منتهی می‌شود.

مسیرهای فرعی:

جادهٔ رشت-لاکان
جادهٔ رشت-سنگر
جادهٔ رشت-پیربازار-ضیابر
جادهٔ رشت-جیرده
با اتوبوس

پایانه گیل رشت
رشت با تهران و شهرهای اطرافش با اتوبوس به خوبی متصل است. شرکت‌های حمل و نقل زیادی جابجایی مسافران را از رشت به شهرهای پایانه‌ها آن عبارتند از:

پایانهٔ خط کناره
پایانهٔ پل بوسار
پایانهٔ فجر
پایانهٔ میدان گیل (جنوب) – پایانه اصلی رشت
گشتن در رشت
با اتوبوس
سازمان اتوبوسرانی کلانشهر رشت و حومه شامل 5 منطقه و 507 ایستگاه اتوبوس است که تقریباً تمام شهر را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. قیمت یک عدد بلیط اتوبوس 1000 ریال که با توجه به مسیر طی شده در هر مسیر از 1 تا 3 بلیت از مسافر اخذ می‌گردد.

با مترو
رشت دارای خطوط راه‌آهن شهری نیست.

با تاکسی
در بعضی مناطق مانند میدان شهرداری و اماکن دیدنی و شلوغ دیگر، ایستگاه تاکسی به وفور یافت می‌شود؛ ولی در مناطق کم‌تردد و حاشیهٔ شهر، ناچارید ماشین‌های شخصی را سوار شوید.

با ماشین
از نظر مساحت، رشت شهر چندان بزرگی نیست و نقاط دیدنی شهر پیاده قابل دسترسی هستند. ترافیک خودروها در ساعات ظهر و همچنین ساعات ابتدایی شب در خیابان‌های مرکز شهر و همچنین در منطقه گلسار و اطراف آن در شمال رشت بسیار بالاست و استفاده از خودرو برای گشتن در شهر در چنین وضعیتی چندان دلچسب نیست.

جاذبه‌های گردشگری [افزودن به فهرست]
مناطق گردشگری در شهر [افزودن به فهرست]
باغ محتشم (پارک شهر): قدیمی‌ترین پارک شهر رشت که قدمتش به دوران سلطنت ناصرالدین شاه قاجار می‌رسد و دارای دو بخش مکانیزه و باغ می‌باشد.
شهرک گلسار: این منطقه در شمال‌غرب رشت قرار دارد و بخش مرفه‌نشین این شهر محسوب می‌شود. کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌های بسیاری در این منطقه قرار دارند.
منظریه: که با نام بلوار آزادی شناخته می‌شود در جنوب رشت قرار دارد. این بلوار نیز بخشی مرفه‌نشین از رشت است که با رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و پاساژهای متعدد یکی از نقاط برای گردش و بازدید مسافران و شهروندان این شهر محسوب می‌شود.
بازار بزرگ رشت: بازار رشت در مرکز این شهر قرار دارد و با دالان‌های متعدد در بین بلوار امام‌خمینی و بلوار شریعتی قرار گرفته است. این بازار شامل بخش‌هایی همانند بازار ماهی‌فروشان، بازار طلافروشان، راستهٔ فرش‌فروشان و ... یکی از نقاط جذاب برای گردشگران غیربومی است.
زیارتگاه‌ها و اماکن مذهبی [افزودن به فهرست]

کلیسای مسروپ مقدس در رشت
کلیسای مسروپ مقدس. ویرایش
مسجد صفی. ویرایش
بقعه خواهر امام. ویرایش
موزه‌ها [افزودن به فهرست]
موزه رشت. ویرایش
موزه سردارجنگل. ویرایش
موزه میراث روستایی گیلان. ویرایش
مناطق تاریخی [افزودن به فهرست]
مجموعه میدان شهرداری. شامل ساختمان‌های قدیمی اداره پست و شهرداری واقع در جنب میدان بعلاوه ساختمان قدیمی استانداری واقع در اول خیابان سعدی است ویرایش
بازار بزرگ رشت (پیله‌ میدان). ساعات کاری بازار 8 تا 23. یکی از جاذبه‌های دیدنی این شهر است که بزرگ‌ترین بازار سرباز ایران به حساب می‌آید. این بازار دارای راسته‌ها و طاق‌ها و کاروانسرهای مختلفی‌ست که به مرور تغییر ماهیت داده‌اند و به مجموعه کل بازار تبدیل شده‌اند. بازار ماهی‌فروشان یکی از جاذبه‌های این بازار است. ویرایش
سبزه میدان. یکی از پارک‌های عمومی شهر رشت است. با این حال قدمت این پارک به اندازه تاریخ سیاسی این شهر است. در اواخر دورهٔ قاجار و دوره پهلوی گردهمایی‌های سیاسی در رشت در این پارک برگزار می‌شد. در حال حاضر مجسمه‌های مفاخر رشت و گیلان در این پارک نصب شده‌اند. ویرایش

سراسرنمای میدان شهرداری رشت
آرامگاه استاد پورداوود. که با وجود اهمیت آن مقهور مانده و در حال تخریب است در محله آفخرا در ضلع جنوب شرقی سبزه‌میدان قرار دارد. ویرایش
خانه و موزه سردار جنگل (استادسرا، خیابان سهیل دبیری). ساعات 8 تا 13. که خانه میرزاکوچک جنگلی است در استادسرا واقع شده است. این خانه با مساحت سیصد متر مربع و به سبک خانه‌های سنتی گیلان ساخته شده است. 2000 تومان. ویرایش
جاذبه‌های طبیعی [افزودن به فهرست]
دریاچه سقالکسار، روستای سقالکسار. واقع در 15 کیلومتری جنوب شهر رشت و بین راه آقاسید شریف تا جیرده. آب دریاچه از ریزش‌های جوی و چشمه ساران منطقه تامین می‌شود. ارتفاع دریاچه از سطح دریا 64 متر، طول دریاچه در حدود 600 متر و عرض آن 500 متر است. واژه سقالکسار به معنای محل آب خوردن پرندگان است. ویرایش
پارک جنگلی سراوان. در فاصلهٔ 17 کیلومتری شهر رشت از قدیمی‌ترین عرصه‌های جنگلی گیلان که به خاطر تنوع گونه‌های گیاهی در سطح جهان کم‌نظیر است. ویرایش
تالاب عینک، خیابان افتخاری، جنب پارک دانشجو. ای تالاب حاشیهٔ پارک دانشجو، در غرب شهرستان رشت واقع است و از نظر مساحت، دومین تالاب بزرگ استان گیلان محسوب می‌شود. تالاب گستره غربی شرقی دارد و طول آن در حدود 2٫6 کیلومتر و عرض آن در بیشترین حالت 260 متر است. این تالاب به دلیل آن که در عکس‌های هوایی شبیه عینک است به این نام خوانده می‌شود. این تالاب از مناطق مهم گردشگری شهر رشت محسوب می‌شود. محیط آن 12 کیلومتر و منبع آبی آن 30 هکتار است. در مرداب عینک حدود 2 تن ماهی کپور و ماهی آزاد پرورشی وجود دارد. ویرایش
باید انجام داد [افزودن به فهرست]
شنا در دریا و ک


شیراز چگونه شهری است؟

شیراز با مساحتی در حدود 240 کیلومتر مربع، یکی از زیباترین شهرهای ایران است که در بخش مرکزی استان فارس و منطقه کوهستانی زاگرس واقع شده است از این رو اغلب آب و هوایی معتدل و مدیترانه ای دارد.
بسیاری معتقدند محبوبیت این شهر زیبا، تنها به دلیل وجود مقبره های حافظ و سعدی آن نیست؛ شیراز پر از کوچه باغ های دیدنی و آثار تاریخی منحصر به فردی است که تک تک آنها به تنهایی می توانند شما را برای خرید یک بلیط هواپیما شیراز و سفر به این بهشت زمینی ترغیب کنند.

 

حافظیه شیراز
فرودگاه شیراز

فرودگاه شهید دستغیب شیراز به عنوان چهارمین فرودگاه پرتردد کشور، یکی از مجهزترین فرودگاه های ایران از لحاظ تجهیزات ناوبری و الکترونیک است. این فرودگاه در حال حاضر یکی از ایمن ترین فرودگاه های کشور محسوب می شود و قابلیت پذیرش تمامی تایپهای پروازی را داراست.
جالب است بدانید در این فرودگاه، روزانه 120 پرواز داخلی و 10 پرواز خارجی، به بیش از 35 مقصد داخلی و بین المللی انجام می شود.

 

برخی از نقاط دیدنی شیراز

شیراز یکی از شهرهایی است که می توان هر کوچه و خیابانش را یک جاذبه گردشگری به شمار آورد اما حافظیه، باغ جهان نما، عمارت کلاه فرنگی، دروازه قرآن، آرامگاه شاهچراغ، نارنجستان قوام، حمام وکیل، ارگ کریمخان و... چند نمونه از بی نظیرترین آنهاست.

 

سوغات و ره آورد شیراز

از جمله مهمترین سوغات این شهر دیدنی، می توان به انواع عرقیات، بهار نارنج، مسقطی، نان فسا، صنایع دستی و... اشاره کرد.

 

بهارنارنج سوغات شیراز
بهترین زمان خرید بلیط هواپیما شیراز

اگر بلیط هواپیما شیراز را برای سیر و سیاحت و تفریح می خواهید، بد نیست بدانید که بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما شیراز برای شما، فصل بهار و و به طور خاص، ماه اردیبهشت است.
در اردیبهشت، از شلوغی و ازدحام ایام نوروز خبری نیست؛ کمی از آغاز فصل بهار گذشته و طبیعت فرصت بیشتری برای خودنمایی یافته و حال با تمام قوا شما را به سوی خود فرا می خواند.
از سوی دیگر با پایان یافتن تعطیلات، قیمتهای نوروزی از تب و تاب افتاده اند و مراکز تفریحی و هتلها هزینه های معقولتری را بر دوشتان می گذارند لذا تهیه یک بلیط هواپیما شیراز مقرون به صرفه تر خواهد بود.
از لحاظ زمان بندی در 24 ساعت هم، بهترین بلیط هواپیما شیراز برای شما، بسته به فاصله زمانی که با این شهر دارید متفاوت است اما اگر یک بلیط هواپیما شیراز، از مبدا تهران خریداری کرده اید، از آنجایی که کمتر از یک ساعت و نیم را در پرواز سپری می کنید، محدودیت خاصی در رزرو بلیط هواپیما شیراز نخواهید داشت.

 

بلیط ارزان هواپیما شیراز

همانطور که می دانید قیمت بلیط هواپیما در یک مسیر خاص، تحت تاثیر عوامل مختلفی همچون نوع کلاس پروازی، شرکت هوایی ارائه دهنده بلیط و... می باشد. از این رو برای خرید بلیط ارزان هواپیما شیراز بهتر است هنگام جستجو، بلیط ها را در شرایط یکسان با هم مقایسه نمایید نه اینکه از ابتدا به دنبال ارزانترین بلیط هواپیما شیراز باشید!
فراموش نکنید ارزانترین بلیط هواپیما شیراز لزوماً و همیشه مناسبترین بلیط هواپیما برای سفر شما نیست. پس حتماً تمامی امکانات و شرایط پروازی را در نظر بگیرید و سپس با توجه به بودجه و سلیقه خود، یک بلیط ارزان هواپیما شیراز را رزرو و خریداری نمایید.

 

خرید اینترنتی بلیط هواپیما شیراز

 

 

 

پیشرفت روز افزون سامانه های ارائه دهنده بلیط هواپیما، قطار و خدمات سفر در سالهای اخیر موجب شده است تا خرید آنلاین بلیط هواپیما شیراز در هر موقعیت زمانی و مکانی به کاربران فروشگاه های اینترنتی پیشنهاد گردد. از مزیتهای خرید اینترنتی بلیط هواپیما شیراز که بیش از هر چیز دیگری سبب رضایت و آرامش خاطر مسافران در سفرهای داخلی شده است می توان به سادگی، سرعت، صرفه جویی در هزینه و انجام خرید بدون محدودیت زمانی اشاره کرد.
شایان ذکر است خرید اینترنتی بلیط قطار هواپیما شیراز در قاصدک 24، تنها با در اختیار داشتن یک آدرس پست الکترونیکی، یک کارت بانکی عضو شتاب و رمز دوم آن و مشخصات فردی میسر است و کاربر برای خرید انلاین بلیط هواپیما شیراز، ملزم به ثبت نام در سایت نمی باشد.

 

بلیط چارتر شیراز

برای مشاهده نرخ بلیط هواپیما شیراز و خرید بلیط چارتر شیراز، می توانید از فرم بالای همین صفحه استفاده نمایید. برای این کار تنها کافیست پس از انتخاب یکی از دو گزینه پرواز "یک طرفه" یا "دو طرفه"، مبدا و مقصد خود را تعیین نمایید. توجه داشته باشید که بلیط هواپیما مسیر درخواستی شما پس از تکمیل فیلدهای "تاریخ سفر" و "تعداد مسافران" در صفحه مربوطه به نمایش درمی آید. بدین ترتیب پس از جستجو می توانید نتایج به دست آمده را مقایسه و بلیط هواپیما شیراز مورد نظر خود را رزرو و خریداری نمایید.

 

رزرو بلیط هواپیما شیراز در قاصدک 24

برای تهیه بلیط هواپیما شیراز بعد از ورود به سامانه خرید اینترنتی بلیط هواپیما قاصدک 24، به راحتی با انتخاب مبدا و مقصد، زمان و تعداد مسافر، لیستی از تمامی پروازهای موجود در تاریخ مورد نظرتان را مشاهده خواهید کرد. حال می توانید با تغییر فیلتر زمان، قیمت و شرکتهای هواپیمایی، مناسبترین انتخاب را در خرید بلیط هواپیما شیراز داشته باشید و یک بلیط ارزان هواپیما شیراز را رزرو و خریداری نمایید.

 


بلیط هواپیما تهران شیراز

اولین نکته حائز اهمیت برای خرید بلیط هواپیما تهران شیراز در سامانه جامع خرید بلیط قاصدک 24 انتخاب تعداد مسافرین است. این گزینه، جستجوی شما را تنها به مجموعه ای از بلیط هواپیما تهران شیراز خلاصه می کند که برای سفر شما از ظرفیت لازم برخوردارند و قابلیت رزرو کافی دارند. بدین ترتیب می توانید بلیط هواپیما تهران شیراز خود را از کاملترین فهرست پروازهای موجود در تاریخ انتخابی خریداری نمایید و در کوتاهترین زمان ممکن مقدمات سفرتان را مهیا سازید. گفتنی است مدت تخمینی پرواز در بلیط هواپیما تهران شیراز 59 دقیقه است.

 

قیمت بلیط هواپیما شیراز

یکی از معیارهای مهم در خرید آنلاین بلیط هواپیما شیراز، شرکتهای هواپیمایی ارائه دهنده بلیط هواپیما می باشند که در ارائه برخی خدمات از هم متفاوتند. این تفاوتها اغلب در کلاسهای پروازی گوناگون به چشم می آیند و منجر به تفاوتهای فاحش در قیمت بلیط هواپیما شیراز می گردند. به همین جهت توصیه می کنیم حتماً در هنگام رزرو اینترنتی بلیط هواپیما شیراز به برند ایرلاین ارائه دهنده بلیط شیراز و نوع کلاس پروازی آن (بیزینس یا اکونومی) دقت نمایید. با این کار میتوانید انواع بلیط هواپیما همچون بلیط چارتر تهران شیراز را با قیمت مناسب تری خریداری نمایید.

 

ایرلاینهای ارائه دهنده بلیط شیراز

در حال حاضر فروش بلیط هواپیما شیراز از مبدا تهران، توسط شرکتهای هواپیمایی کیش ایر، معراج، ایران ایر، زاگرس، کاسپین، آتا، قشم ایر، ایران ایرتور، آسمان، تابان ایر، ماهان، ساها و سپهران صورت می پذیرد.

بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما شیراز چه زمانی است؟

اگر بلیط هواپیما شیراز را برای سیر و سیاحت و تفریح می خواهید، بد نیست بدانید که بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما شیراز برای شما، فصل بهار و به طور خاص، ماه اردیبهشت است.

چگونه یک بلیط هواپیما شیراز ارزان قیمت بخریم؟

برای خرید بلیط هواپیما ارزان قیمت مسیر مورد نظر خود را در قاصدک 24 جستجو نمایید و فهرست نتایج خود را با استفاده از گزینه " قیمت کمتر" مرتب سازی نمایید تا در زمان کوتاهتری به بلیط مورد نظر خود دست یابید.

مدت زمان پرواز بلیط هواپیما شیراز تهران چقدر است؟

با خرید یک بلیط هواپیما شیراز، از مبدا تهران و بالعکس کمتر از یک ساعت را در پرواز سپری می کنید.

پس از خرید بلیط هواپیما شیراز و رسیدن به فرودگاه، بهتر است در کدام هتل ها اقامت کنیم؟

شهر شیراز تنها دارای یک فرودگاه است که حدودا 8 کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد. از این رو مسافران می توانند پس از رسیدن به این فرودگاه یکی از هتل های آناهیتا، ارگ، نصیرالملک، شمس، پارمیس و پارک را برای اقامت خود انتخاب نمایند.

بلیط هواپیما شیراز به مقصد چه شهرهایی در دسترس است؟

بلیط هواپیما شیراز را می توان به مقصد اغلب شهرهای داخلی ایران و برخی از شهرهای خارجی نظیر مسقط، دبی، شارجه و... خریداری نمود.

 

بلیط هواپیما تهران

درباره فرودگاه رشت ( سردار جنگل ) Rasht Airport :

 

 

فرودگاه سردار جنگل تنها فرودگاه استان گیلان می باشد.

فرودگاه در 7 کیلومتری جاده رشت به انزلی و حدود 15 کیلومتری منطقه آزاد بندر انزلی واقع گردیده است.

در فرودگاه سردار جنگل رشت زیرساخت و ظرفیت برای 100 پرواز در روز در مسیرهای داخلی و خارجی وجود دارد.

همچنین این فرودگاه دارای موقعیت ارتباطی ممتاز حاشیه دریای خزر و در سومین شهر گردشگر پذیر ایران (رشت) واقع شده است.

درباره فرودگاه رشت ( سردار جنگل ) Rasht Airport

پروازهای داخلی فرودگاه رشت :
قیمت بلیط هواپیما رشت اردبیل
قیمت بلیط هواپیما رشت اهواز
قیمت بلیط هواپیما رشت بندرعباس
قیمت بلیط هواپیما رشت اصفهان
قیمت بلیط هواپیما رشت کیش
قیمت بلیط هواپیما رشت مشهد
قیمت بلیط هواپیما رشت ارومیه
قیمت بلیط هواپیما رشت عسلویه
قیمت بلیط هواپیما رشت شیراز
قیمت بلیط هواپیما رشت تبریز
قیمت بلیط هواپیما رشت تهران

درباره فرودگاه شیراز ( شهید دستغیب ) Shiraz International Airport :
فرودگاه بین‌المللی شیراز یا فرودگاه شهید دستغیب یکی از مجهزترین فرودگاه‌های کشور از لحاظ تجهیزات ناوبری و الکترونیک است

فرودگاه شیراز چهارم فرودگاه پر رفت و آمد کشور بهد از فرودگاه های تهران و مشهد می باشد

فرودگاه شیراز در جنوی این شهر واقع شده است و 7 کیلومتر با شیراز فاصله دارد

این فرودگاه پس از فرودگاه امام خمینی مجهزترین فرودگاه ایران از لحاظ تجهیزات ناوبری و الکترونیک است.

اکنون فرودگاه شیراز دارای 13 مسیر هوایی (ROUTE) می باشد.

این فرودگاه پایگاه منطقه جنوب هواپیمایی آسمان است.

این فرودگاه دارای یک شرکت هواپیمایی به نام سپهران است.

درباره فرودگاه شیراز ( شهید دستغیب ) Shiraz International Airport

پروازهای داخلی فرودگاه شیراز :
قیمت بلیط هواپیما شیراز آبادان
قیمت بلیط هواپیما شیراز اهواز
قیمت بلیط هواپیما شیراز یزد
قیمت بلیط هواپیما شیراز بندرلنگه
قیمت بلیط هواپیما شیراز بندرعباس
قیمت بلیط هواپیما شیراز بوشهر
قیمت بلیط هواپیما شیراز قشم
قیمت بلیط هواپیما شیراز اصفهان
قیمت بلیط هواپیما شیراز کرمان
قیمت بلیط هواپیما شیراز کیش
قیمت بلیط هواپیما شیراز کاشان
قیمت بلیط هواپیما شیراز کرمانشاه
قیمت بلیط هواپیما شیراز لامرد
قیمت بلیط هواپیما شیراز لارستان
قیمت بلیط هواپیما ش
فرودگاه رشت
استان
گیلان
شهرستان
رشت
کد یاتا
RAS
نوع فرودگاه
بین المللی
موقعیت از شهر
شمال شرقی
فاصله از شهر
7 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
هواپیمایی ایران ایر هواپیمایی آسمان هواپیمایی تابان هواپیمایی ایران ایرتور هواپیمایی کارون هواپیمایی کیش ایر هواپیمایی کاسپین هواپیمایی زاگرس هواپیمایی پویا ایر
مقاصد پروازی
اصفهان - اهواز - بندرعباس - تبریز - تهران - شیراز - عسلویه - کیش - مشهد
مسافرین ورودی
212,251 نفر
مسافرین خروجی
212,251 نفر
تلفن
01333727001
فکس
01333720099
وب سایت
http://rasht.airport.ir
ایمیل
info.rasht@airport.ir
برنامه پروازهای رشت:
مسیر پروازی
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه

دیدگاه خود را بنویسید


 1. matin0871 27/10/1396

  سلام
  من برای تست این عطر رو سفارش دادم واقعا مثل ادکلنشه و ادکلنش رو دارم . خدایش کیفیتش عالی و ماندگاری خیلی خوبه
  فقط این عطر 212 س ک س ی میباشد من اول خیال کردم نسخه 212 NYC میباشد چون دنبال این مدل بودم ولی بازم از این مدل س ک س ی سفارش میدم . از مدیریت محترم هم تقاضا دارم این مدل عطر 212 NYC رو بیان
  با سپاس

 2. علی معنوی ! 27/10/1396

  سلام
  من برای تست این عطر رو سفارش دادم واقعا مثل ادکلنشه و ادکلنش رو دارم . خدایش کیفیتش عالی و ماندگاری خیلی خوبه
  فقط این عطر 212 س ک س ی میباشد من اول خیال کردم نسخه 212 NYC میباشد چون دنبال این مدل بودم ولی بازم از این مدل س ک س ی سفارش میدم . از مدیریت محترم هم تقاضا دارم این مدل عطر 212 NYC رو بیان
  با سپاس

  • matin0871 27/10/1396

   سلام
   من برای تست این عطر رو سفارش دادم واقعا مثل ادکلنشه و ادکلنش رو دارم . خدایش کیفیتش عالی و ماندگاری خیلی خوبه
   فقط این عطر 212 س ک س ی میباشد من اول خیال کردم نسخه 212 NYC میباشد چون دنبال این مدل بودم ولی بازم از این مدل س ک س ی سفارش میدم . از مدیریت محترم هم تقاضا دارم این مدل عطر 212 NYC رو بیان
   با سپاس

-->
خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.